ساخت تقویت کننده‌ی سیگنال تلفن‌های همراه


۱ سال پیش یکشنبه ۸ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۲۱:۳۴

اکثر اوقات آنتن‌دهی تلفن همراه در بیرون از ساختمان‌ بهتر از داخل آن هست، برای کاهش این اختلاف و افزایش آتن‌دهی تلفن همراه (2G,3G,4G) راه حلی ساده و ارزان وجود دارد که در ادامه این مطلب به آن می‌پردازیم.
این مدار در عمل سیگنال داخل ساختمان را تقویت می‌کند ولی تقویت کننده به حساب نمیاد، یجور تکرار کننده سیگنال تلفن هست که سیگنال قوی خارج از ساختمان را با مداری که درست می‌کنیم دریافت می‌کند و آن را از طریق سیم به داخل ساختمان انتقال داده و منتشر می‌کند.
در اینصورت سیگنال تلفن نسبت به زمانی که از پنجره و دیوار عبور می‌کند، کمتر تضعیف می‌شود و در نتیجه سیگنال داخل ساختمان تقویت می‌شود.

وسایل مورد نیاز:

  • سیم مفتولی (رخت آویز فلزی)
  • سیم تلویزیون یا هم محور
  • ترمینال شاخه‌ای

post_image

سپس با استفاده از سیم مفتول یک گیرنده و یک فرستنده بصورت زیر درست کنید.
*توجه کنید باید دو سر ترمینال به هم متصل باشد.

حالا نوبت اتصال گیرنده و فرستنده به سیم تلویزیون هست، ابتدا باید حدود ۲۰ سانتی متر دو سر سیم را لخت کنید، سپس چند دور سیم پیچ درست کنید( برای تقویت آنتن 4G، حدود ۷ دور برای دستگاه بیرونی و ۵ دور برای دستگاه داخلی و اگر می‌خواهید آنتن 3G را تقویت کنید حدود ۵ دور برای دستگاه بیرونی و ۳ دور برای دستگاه داخلی) و سپس آن‌ها را به ترمینال‌ها مطابق تصویر وصل کنید.

حالا کافیست دستگاه بیرونی را خارج از ساختمان ترجیحا در ارتفاعی که آنتن تلفن قوی هست و دستگاه داخلی را در داخل ساختمان قرار دهید.
خوشحال می‌شم از نتایجی که گرفتید با خبرم کنید!

لینک مرتبط: The Unique Homemade Mechanism To Boost Cellular Signal 

نوشتن نظر
پوریا شاملی - ۱۳ ماه و ۲۸ روز قبل
با سلام دوست عزیز درست کردم ولی نتیجه نمیگیرم لطفا راهنمایی کنید اگر تلگرام دارید یا شماره بدید
* من از ایمیل شما برای نمایش تصویر شما توسط سرویس gravatar استفاده خواهم کرد. من هم مثل شما از اسپم متنفرم.